top of page

Gla'mat

På Gla'Mat skal vi nyte god mat, laget fra bunnen. Det er bra digg å kunne vite hvordan du lager god mat på studentbudsjett, eller hvordan du imponenerer hele familieselskapet med hjemmebakte lefser til jul.

Har du lyst til å lære å lage billig sunn og digg mat fra bunnen av? Vi utforsker tradisjonsmat som lefse eller lapskaus med lokale råvarer og kortreist mat - eller vi dykker ned i internasjonale retter som dumplings, sushi eller nudler.

 

Lær hvordan du tar en basisoppskrift og pimper den til et nytt nivå. Dette kommer godt med for de som ender opp på studentbudsjett senere i livet.   

På slutten av året får du egen kokebok med alle oppskriftene du har brukt gjennom året, i tillegg til en liten gave fra oss. 

Vi drar på flere spennende turer i løpet av året, blant annet får vi komme på innsiden av ulike gourme´-resturanter, eller besøker lokale produsenter.

Pris

Grunnbeløp

Innmeldingsavgift

Linjepris

95 800 kr

2 650 kr

6 000 kr

104 450 kr

Totalt

I tillegg kommer linjepris på linjevalg 2, pris på rom, dette varierer  - se prisoversikt HER. 

Pris for turer kommer utenom. 

Lærer:

Du kan kombinere Gla'mat med en av disse linjene:

DSC05010.jpeg

Sport & Friluft

IMG_8489.jpeg

Fix It

img_7741.jpg

Allround

img_5112.jpg

E-Sport

IMG_7923.jpeg

ReDesign

fotograf_peter_monstad_28.jpg

Film & Foto

bottom of page